in

Neutrogena El Kremi Yüze Sürülür Mü?

Neutrogena El Kremi Yüze Sürülür Mü?

Neutrogena el kremi yüze sürülür mü sorusuna geçmeden önce bu el kremi hakkında biraz bilgi verelim ve  sonrasında sorumuzu cevaplayalım. Neutrogena el kremi parfümlü ve parfümsüz olarak Norveçli firma tarafından üretilen ve satılan yaygın kullanıma sahip  bir el kremidir. Parfümsüz olanda koku miktarı hiç yokken parfümlü krem çok hafif bir kokuya sahiptir. Neutrogena ürünleri kullanıyorsanız aşina olduğunuz bir kokuya sahiptir diyebiliriz.

Özellikle kış aylarında ellerimiz gerçekten çok kuruyup çatlaması durumunda, bununla birlikte kuru cildi olanlar yada cildin kurumasına yol açan işlerde çalışanlar için el kremi kullanmak zaruri hala gelmektedir. Cilt kuruluğunun yanında kuruluğa bağlı çatlaklar ve yaralarda oluştuğunda yine el kremi kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu kremin özellikle çok çok kuru ciltler ve kuruluğa bağlı çatlak yaraları için bir kurtarıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Neutrogena El Kremi Yüze Sürülür Mü?

Bu krem konsantre bir yapıya sahiptir. Ürünü kullanırken kremi sıktığınızda çok az çıkmasının da nedeni bu konsantre yapıdır. Bir tüp neutrogena el kreminin içinde 300 kez kullanılabilecek kadar krem bulunmaktadır. Çok az sıkılması sizi korkutmasın çok miktarda bile kullanılsa elleriniz için yeterli olmaktadır. Onun dışında çok hızlı bir emilime sahip olduğu söylenemez. Gerçi bu kişiye göre değişiklik gösterse de kremin tamamen emilimi 3-5 dakika arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Neutrogena el kremiyle ilgili şu önemli hatırlatmayı da yapalım. Bu krem çok uzun yıllardır piyasada bulunan, çok fazla kişi tarafından kullanılmış ve kendisine yer edinmiş bir kremdir. Bununla birlikte Neutrogena el kremi ilgili söyleyebileceğimiz olumsuz iki şey var diyebiliriz.

  • Bunlardan birincisi kremin konsantre krem olduğu unutulup aşırı miktarda sıkılıp kullanılması sonucu tam olarak emilmemesi ve ellerde yağlılık hissi oluşturmasıdır.
  • İkincisi ve en önemlisi ise bazı cilt tiplerine uygun bir krem olmaması ve alerjiye neden olmasıdır.

Neutrogena el kremi ile ilgili bir çok hususu açıklığa kavuşturduğumuza göre artık asıl konumuza gelebiliriz. Gelin şimdi Neutrogena el kremi yüze sürülür mü sorumuza cevap verelim.

Neutrogena El Kremi Yüze Sürülür Mü?

Neutrogena el kremi ile ilgili bilinmesi gereken en önemli husus bu el kreminin özellikle kuru ve çatlak eller için üretildiğidir. Yani tüm formülü el derisi üzerine özellikle etki etmesi amaçlanmıştır. Ayrıca bu krem eller için üretildiğinden daha yağlıdır. Neutrogena el kremi bütün bu nedenler dolayı yüzümüze sürülmez. Çünkü yüzümüzün cildi daha hassas ve yumuşak bir yapıya sahiptir.

Neutrogena el kremi sadece eller için üretildiğinden yüzümüzde bu kremi kullanmamız doğru değildir. Kullanmamız durumunda allerji, sivilce çıkması yada yüz cildinin çok yağlanması gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle Neutrogena el kremini sadece ellerimizde kullanıyoruz ve yüzümüz için yüzümüze özel olarak üretilmiş başka kremler kullanmamız daha doğru olacaktır.

Yazar: Ruj v Oje

Yazılarımız ruj v oje ekibi tarafından özenle hazırlandıktan sonra editörlerimiz tarafından kontrol edilerek yayınlanır. Yazılarımızla ilgili her türlü soru görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Unutmayın her kadın güzeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir