in

Kilo Vermek İçin Kekik Suyu Nasıl Kullanılır?

Kilo Vermek İçin Kekik Suyu Nasıl Kullanılır?

Zayıflatıcı kürlerin arasında en çok merak edilen kilo vermek için kekik suyu nasıl kullanılır? Eğer kekik suyu içerek zayıflamak istiyorsanız öğünlerden önce aç karna içmeye özen göstermelisiniz. Zayıflatıcı kürlerin düzenli olarak tüketilmesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda kekik suyunu içtikten sonra maksimum 1 saat kadar hiçbir şey tüketilmemelidir. 1 ayda 7 kilo vermeye yarayan kekik suyu, gün içerisinde 1 fincan içilmelidir. Fazla tüketilmesi durumunda mide bulantısı ve reflü gibi rahatsızlıklara sebep olabilir.

Her insanın metabolizması değişkenlik göstermektedir. Dolayısı ile metabolizmaya göre kişi kısa sürede 3 kilo verebilir. Özellikle kekik suyu ile ayda 7 kilo verildiği tespit edilmiştir. Güne kekik suyu ile başlamak ve 30 dakika sonra hafif bir kahvaltı yapmak kilo verme sürecine katkı sağlar. Eğer sabah aç karna içmek midenizi bulandırıyorsa yatmadan yarım saat önce içmeniz önerilmektedir.

Kekik Suyu ile Karın Yağlarını Eritmek

En çok yiyeceklere lezzet katması için tüketilen kekik oldukça faydalıdır. Özellikle kekik suyu olarak kür yapıldığı zaman doğrudan karın bölgesindeki yağlar nüfuz etmektedir. Hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermek için sizler de kekik suyu ile zayıflama kürünü deneyebilirsiniz. Diyet yaparken beslenme alışkanlığına önem verilmelidir. Çünkü kilo vermek için hiçbir şey tek başına yeterli olmaz. Bununla beraber beslenme alışkanlığı da değişmeli ve her gün 1 fincan kekik suyu içilmelidir.

Sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve kekik suyu içmek kilo vermeye etkendir. Kekik suyu ile zayıflama mümkün mü? gibi benzer pek çok soru araştırılıyor. Ancak zayıflama kürleri arasında en iyi ve etkili olan kekik suyudur. Eğer kekik suyunu düzenli içerseniz 1 ay içerisinde maksimum 7 kilo verebilirsiniz. Fazla kilo psikolojik açıdan kişiyi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu süreçte sağlıklı beslenmek hızlı kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

1 Ayda 7 Kilo Verdiren Kekik Suyu Tarifi

Kekik suyu tarifi için ilk olarak 2 su bardağı suyu kaynatın. Daha sonra bardağın içine 2 tatlı kaşığı kuru kekik ekleyin ve sıcak suyu üzerine ekleyerek bardağın ağzını bardak altlığı ile kapatın. Bu şekilde 10 dakika kadar demleyin ve süzerek içebilirsiniz.

Kekik Suyu Ne Zaman İçilmeli? 

Kekik suyunu sabahları aç karna içilmesi önerilmektedir. Ancak bazı kişiler sabah aç karna sıvı tükettiğinde mide bulantısı yaşayabiliyor. Eğer sabah tüketmekte zorlanıyorsanız yatmadan yarım saat önce tüketmeniz önerilmektedir. Ayrıca yemekten sonra kekik suyunu içerek hazım kolaylaştırabilir ve sindirimin düzelmesine yardımcı olabilirsiniz. 

Kekik Suyunu Kimler Kullanamaz? 

İlaç kullananlar doktoruna sormadan kekik suyu tüketmemelidir. Çünkü kekik suyu kan basıncını düşürdüğü için tansiyon hastalarının içmesi doğru olmayacaktır. Özellikle hamilelik döneminde kekik suyunu içmek düşük yapmaya sebebiyet verebilir. Kalp hastası olan kişilerin de kekik suyu içmemesi önerilir. Bu yazımızda kekik suyu kilo vermek için nasıl kullanılır? sorusuna cevap vermeye çalıştır. Bir başka yazımızda görüşmek ümidiyle. Hoşça kalın.

Yazar: Ruj v Oje

Yazılarımız ruj v oje ekibi tarafından özenle hazırlandıktan sonra editörlerimiz tarafından kontrol edilerek yayınlanır. Yazılarımızla ilgili her türlü soru görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Unutmayın her kadın güzeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir