in

Elfenor Jel Ne İşe Yarar?

Elfenor Jel Ne İşe Yarar?

Elfenor jel bir çok kişi tarafından kullanılan önemli bir jeldir. Bu yazımızda bu jelin faydaları nelerdir ve elfenor jel ne işe yarar sorularını yanıtlayacağız. Bu jelin, yumuşak doku iltihaplanmaları, burkulma, ezilme, incinme gibi spor yaralanmaları, ağrı, iltihap, şişlik, bel ağrısı, sırt ağrısı, bacak ağrısı, tendinitis-bursitis gibi durumlarla ilişkilendirilen kireçlenme gibi sorunlarda kullanılan bir cilt ürünü olduğunu belirtmek isterim. Topikal bir ürün olduğu için hap ya da iğne kullanmaktan kaçınan kişiler için ideal bir seçenektir. Ayrıca, non-streoid antiinflamatuar preparatlar adı verilen ilaç grubuna dahildir.

Bu jel, cilt üzerinde hızlı etki sağlayarak ağrı kesme, iltihap kurutma ve kasları gevşetme gibi özelliklere sahiptir. Kırmızı-beyaz renkteki kutusunda sunulmaktadır ve içeriğinde kortizon bulunmamaktadır. 50 gramlik tüpler halinde satılmaktadır.

Lokal kullanım nedeniyle yan etki riski oldukça düşüktür. Normal reçete ile temin edilebilen bu jel, reçetesiz de eczanelerden satın alınabilir. Devlet tarafından reçeteli olarak ödenen bir ilaçtır ve aile hekimleri tarafından da reçete edilebilir.

Elfenor Jel, çeşitli sağlık sorunlarına yönelik kullanılan bir topikal (cilt üzerine uygulanan) bir üründür. İşte Elfenor Jel’in kullanım alanları ve faydaları:

Elfenor Jelin Kullanım Alanları nelerdir?

 1. Yumuşak doku iltihaplarını geçirmek.
 2. Gergin olan kasları gevşetmek ve kişiyi rahatlatmak.
 3. Kireçlenmeyi tedavi etmek.
 4. Ani gelişen ağrıları tedavi etmek.
 5. Bel ağrısı, omuz ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı, bacak ağrısını iyileştirmek.
 6. Spor yaralanmaları sonucu oluşan şişlik, ağrı, iltihap, kızarıklık durumunu iyileştirmek.
 7. Kas ve iskelet sisteminde iltihap ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri ortadan kaldırmak.
 8. Hasar ve darbe sonucu oluşan ödemi tedavi etmek.
 9. İltihaplı ve iltihapsız romatizmayı tedavi etmek.
 10. Diz gibi yüzeysel eklem kireçlenmesi (artroz) sonucu ortaya çıkan ağrıları geçirmek.

Elfenor Jel Ne İşe Yarar?

 1. Kaslarda ve vücutta oluşan ağrıyı geçirir ve rahatlatır.
 2. Spor yaralanmalarından sonra hızlı etki ederek eklem ve kas sağlığını korur.
 3. Ağrıları geçirir.
 4. Kas gevşetme özelliğine sahiptir.
 5. Vücutta oluşan iltihapları kurutur.
 6. Romatizma ve kireçlenme sorunlarında etkiler sağlar.
 7. Şişlik, kızarıklık, yanma durumlarını geçirir.

Elfenor Jel Nasıl Kullanılır?

 • Hekiminiz reçete ettiyse doktorunuzun önerilerine uyun. Aksi takdirde şu kullanım talimatlarına uyun:
 • Sorunlu bölgeye ovmak suretiyle sürülmelidir. Bu sürme işlemi hafif serinletici bir etki sağlayabilir. Sürme işleminden sonra ellerinizi yıkayın.
 • Günde 3-4 kez sürülür. Kullanılan alanın büyüklüğüne bağlı olarak 2-4 gram sürülmelidir.
 • Kas eklem ağrılarında veya tendonit durumunda 2 hafta, artrit ağrısında 3 haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır. Eğer 7 gün içinde etki göstermezse kullanımı bırakıp doktorunuza muayene olun.

Elfenor Jel, geniş kullanım alanları ve sağladığı çeşitli faydalar ile bireylere hızlı ve etkili bir ağrı kesici çözüm sunmaktadır. Kas ve eklem ağrılarından romatizma ve kireçlenmeye, spor yaralanmalarından kaynaklanan problemlere kadar birçok durumu tedavi etme potansiyeline sahip olan bu jel, kullanım kolaylığı ve lokal etkisiyle tercih edilmektedir. Ancak, herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşıldığında, doktor önerisi ve reçetesi doğrultusunda kullanılması önemlidir.

Bir başka yazımızda görüşmek ümidiyle. Hoşça kalın.

Yazar: Ruj v Oje

Yazılarımız ruj v oje ekibi tarafından özenle hazırlandıktan sonra editörlerimiz tarafından kontrol edilerek yayınlanır. Yazılarımızla ilgili her türlü soru görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Unutmayın her kadın güzeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir